Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Wernisaż wystawy rysunków satyrycznych Wojciecha K. Buksalewicza

Wernisaż wystawy rysunków satyrycznych Wojciecha K. Buksalewicza

8 grudnia 2015

W piątkowy wieczór 4 grudnia odbył się w kościańskiej bibliotece wernisaż prac Wojciecha Buksalewicza. Zaprezentowano kilkadziesiąt rysunków satyrycznych, które będzie można jeszcze oglądać do końca grudnia. Zapraszamy.

Wojciech Kazimierz Buksalewicz – Urodził się w 1982 r. w Kościanie, mieszka w Krzywiniu. Rysownik amator. Swoje zainteresowania koncentruje na rysunku satyrycznym i grafice komputerowej. Jest wnikliwym obserwatorem otaczającej go rzeczywistości, którą do tej pory przetworzył w kilkaset rysunków. Często daje się ponieść wyobraźni i wówczas owocami pracy są rysunki takie jak np. „wariacje” na temat wałka do ciasta i tym podobne. Jest samoukiem, lecz ma już bogaty warsztat twórczy – „swoją kreskę” i swoje rozpoznawalne środki wyrazu. Rysunki łączy w interesujące serie, jak sam mówi – w „bajki dla dorosłych”, np. „Gryzdowanki”, „Za bronią”, „Tośka”, „ Mały chłopiec”.

W opinii znawców  jest  jednym z najzdolniejszych rysowników satyrycznych młodego pokolenia. Swoje rysunki pokazuje na wystawach, często w nietypowych miejscach – np. w ubiegłym roku na cichowskiej plaży – w ramach happeningu „Artyści dla Cichowa – Cichowo dla artystów”.  Opracował folder dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywiniu i jest autorem logo Domu, które oddaje w pełni misję tej placówki. Jego rysunki były ilustracjami do podręcznika ratownictwa medycznego wydanego przez Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.

Rozmiar czcionki

Kalendarz wydarzeń

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Legimi
Academica wypożyczalnia
tekst alternatywny
w bibliotece
tekst alternatywny
tekst alternatywny