Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Noc pełna emocji! – Noc Bibliotek w Kościanie

Noc pełna emocji! – Noc Bibliotek w Kościanie

11 czerwca 2018

Noc pełna emocji, wypełniona spotkaniami, grami i – oczywiście – książkami już za nami. Nasza biblioteka po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Biblioteka była czynna od godz. 17 do godz. 22 i w tym czasie można było skorzystać z wielu atrakcji. Na najmłodszych czekały indiańskie gry terenowe, tańce i zabawy w „Indiańskiej nocy totemów”. Zabawy zostały przygotowane na podstawie książki „Jak mama została Indianką”. Dzieci wyruszyły na „indiańskie podchody”. Do zdobycia był totem, o który walczyły dwie drużyny (Uciekające Bizony i Tropiące Trzmiele).Po indiańskich grach dzieci przeniosły się do bibliotecznej „sali kinowej”, w której odbyła się projekcja filmu „Tarapaty”.

Dla dorosłych biblioteka przygotowała kilka propozycji. Wieczór otworzył wykład dr. Wiesława Kota „Najpiękniejsze sceny filmu polskiego”, a później miłośnicy genealogii dowiedzieli się, jak (w praktyce) poszukiwać informacji o przodkach i w jaki sposób tworzyć drzewo genealogiczne. Tak jak w roku poprzednim wypożyczalnia działała w sposób niecodzienny, wypożyczając tylko specjalnie przygotowane książki-niespodzianki. Miłośnicy planszówek, jak co roku mogli zagrać w ulubione gry. Nowością biblioteki była w tym roku zabawa typu escape room „Kradzież w bibliotece”. Dwie drużyny zmierzyły się z zagadką skradzionego maszynopisu dzieł Adama Tomaszewskiego i poszukiwały go na terenie biblioteki.