Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Jak uniknąć uzależnienia od komputera i gier komputerowych – spotkanie z Krzysztofem Piersą

Jak uniknąć uzależnienia od komputera i gier komputerowych – spotkanie z Krzysztofem Piersą

27 września 2016

Czy cyfrowa rozrywka może nieść ze sobą negatywne skutki? Jak uniknąć uzależnienia od komputera i gier komputerowych? Jak nie zatracić się w wirtualnym świecie? Na te i inne pytania dotyczące gier komputerowych i uzależnienia od nich odpowiadał w trakcie spotkania w bibliotece Krzysztof Piersa (dziennikarz, operator drona, pasjonat fantastyki i modelarstwa, autor książki „Komputerowy ćpun”).

Jak sam mówił – rozumie świat gier i graczy komputerowych, może opowiedzieć o sytuacjach, których sam doświadczył lub o takich, które zaobserwował.

Na spotkaniu z uczniami gimnazjum wyjaśnił, jak rozpoznać, czy ich granie to jeszcze pasja, czy już uzależnienie, czy upośledzenie relacji międzyludzkich i agresja to jedyne negatywne skutki uzależnienia od gier. Opowiadał czym są gry komputerowe i dlaczego tak wciągają, ale stwierdził też, że nie należy gier oceniać wyłącznie negatywnie – nie stanowią zagrożenia, gdy korzystając z nich potrafi się zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Krzysztof Piersa jest autorem pierwszej w Polsce publikacji, która dotyka problemu uzależnienia od gier komputerowych. Książkę „Komputerowy ćpun” można wypożyczyć w naszej bibliotece, w wypożyczalni dla dorosłych.

Rozmiar czcionki

Kalendarz wydarzeń

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Legimi
Academica wypożyczalnia
tekst alternatywny
w bibliotece
tekst alternatywny
tekst alternatywny