Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 „Na mojej wyspie”. Dziedzictwo mojego miasta – relacja

„Na mojej wyspie”. Dziedzictwo mojego miasta – relacja

6 maja 2015

28 kwietnia odbyło się drugie spotkanie historyczne z cyklu „Dziedzictwo mojego miasta” przygotowane przez Oddział dla Dzieci. Chociaż pogoda nie dopisała, nie była przeszkodą w spacerze pod hasłem „Na mojej wyspie”.

Obejrzeliśmy odcinek muru obronnego na tyłach kościoła pw. Pana Jezusa oraz wał ziemny. W czasie tej krótkiej wycieczki wspólnie zastanawialiśmy się czym są mury obronne, ile mostów jest w Kościanie, jak jest z naszą znajomością polskich królów i insygniów im przypisanym? Uczniowie dowiedzieli się, że i w podziemiach biblioteki kryje się swego rodzaju ciekawostka historyczna – fragment fundamentów kościoła ewangelickiego. A zwieńczeniem zajęć była wykonana własnoręcznie przez każdego z uczestników królewska korona.

Już za tydzień kolejne spotkanie. Tym razem pod tajemniczym tytułem „Kamień na kamieniu”.

Przypomnijmy, grupa młodych uczestników (klasy I-IV szkoły podstawowej) bierze udział w zajęciach promujących edukację regionalną. Każde zajęcia rozpoczynają się w innym miejscu Kościana, a kończą zajęciami praktycznymi w bibliotece.

Więcej zdjęć poniżej