Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie uruchomiła nowe usługi dla użytkowników wypożyczających książki i audiobooki:

• Zdalny zapis do biblioteki
  • Elektroniczne przypomnienie o zwrocie książek

Szczegóły poniżej.

Zdalny zapis do biblioteki.

Można samemu zapisać się do naszej biblioteki, nie wychodząc z domu. Proces zapisu jest prosty:

• wystarczy wejść na stronę biblioteki, w zakładkę „katalog ON-LINE”, a potem otworzyć „Konto” – tutaj dostępny jest formularz rejestracyjny. Po wypełnieniu formularza na wskazany adres e-mailowy system wysyła link weryfikacyjny pozwalający na rejestrację w bazie czytelników biblioteki.

Usługa umożliwia rezerwowanie i zamawianie książek wybranych z katalogu biblioteki.

Żeby wypożyczyć książki należy przyjść do biblioteki z dokumentem tożsamości i podpisać kartę zapisu. Wtedy też czytelnik otrzyma kartę czytelnika niezbędną do wypożyczeń.

Elektroniczne przypomnienie o zwrocie książek.

Działa już nowa usługa: powiadomienie o upływającym terminie zwrotu książek lub audiobooków. System automatycznie wysyła e-mail przypominający o kończącym się terminie, na który zostały wypożyczone książki/audiobooki. Wiadomość jest generowana na 7 dni przed końcem tego terminu. Wysyłana jest również informacja o konieczności zwrotu przetrzymanych (termin zwrotu upłynął) książek/audiobooków.

Czytelników, którzy chcą skorzystać z możliwości powiadomień prosimy o podanie lub zaktualizowanie swoich adresów e-mail.