8 września 2022

Poznajcie warsztat wędrownego fotografa, który w zabytkowej technologii portretować będzie kościaniaków i na ich oczach wywoła odbitki.

Poznański artysta Bogusław Biegowski przemierza Wielkopolskę ze zrekonstruowanym warsztatem wędrownego fotografa. Jak przed stu laty wykonuje zdjęcia skrzynkowym aparatem i na oczach klientów wywołuje odbitki w zapomnianej już technologii.

W czwartek, 8 września, na zaproszenie Fundacji PROJEKT PKS odwiedzi Kościan. We współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną i Kościańskim Ośrodkiem Kultury bezpłatnie zaoferuje swe usługi mieszkańcom. Opowie o pracy wędrownych fotografów z pierwszej połowy minionego wieku, a chętnym wykona pamiątkowy portret w zabytkowej technice, wywoła go i podaruje odbitkę.

Warsztat wędrownego fotografa stanie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Początek spotkania o godzinie 16.00. Fotograf będzie pracował tak długo jak pozwalać na to będą warunki oświetleniowe. Wstęp wolny!