Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Z książką na walizkach

Z książką na walizkach

5 sierpnia 2020

Wakacyjne wyjazdy to idealny czas na czytanie książek. Gdziekolwiek będziecie: w górach, nad morzem albo we własnym ogródku – po prostu czytajcie. I choć różnorodność nowości książkowych dla dzieci na rynku wydawniczym jest fe-no-me-nal-nie duża, to nie wiecie co wybrać a macie ochotę na coś lekkiego i przyjemnego do przeczytania (bo kiedy, jak nie latem?)

Postanowiliśmy więc zebrać kilka ciekawych tytułów dla najmłodszych i starszych dzieci, z którymi owocnie spędzicie wolny czas. Wszystkie te pozycje znajdziecie w naszej bibliotece. Będzie nam bardzo miło jeśli w komentarzach podzielcie się swoimi propozycjami książkowymi, co czytacie w te wakacje?

 

Książki dla dzieci najmłodszych

Nicola Kinnear „Odwagi zajączku” (Wydawnictwo Amber)

Niezwykle zabawna i ciepła opowieść o sile przyjaźni, która daje pewność siebie i odwagę. Jest to książka do oglądania, czytania i opowiadania z piękna szatą graficzną.

 

Sally Nicholls „Guzikowa książka” (Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Interaktywna książka ucząca kolorów, zapewniająca moc uśmiechu i zabawy dla bardzo aktywnych maluchów. Z tą książką nie będziecie się nudzić na pewno.

 

Agata Matraś „Liczyświnki” (Publicat S.A.)

Książka do nauki liczenia z mnóstwem szczegółów, w której liczenie świnek jeszcze nigdy nie było tak zabawne.

 

Michael Engler „Jesteś moim przyjacielem” (Wydawnictwo Debit)

Wzruszająca historia o przyjaźni, w której przeplatają się różne emocji ze sobą radość, szczęście, poczucie bezpieczeństwa, samotność i lęk przed nieznanym. Niesamowite jak wiele możemy się nauczyć od leśnych zwierząt aby odkrywać świat uczuć i rozpoznawać swoje emocje.

 

Katja Gehrmann „Niedźwiedź w wielkim mieście” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

To historia obrazkowa, w której główny bohater przyjaźnie nastawiony i niegroźny niedźwiedź wyrusza do miasta. Czy odnajdzie się w wielkim świecie? Ta opowieść z pewnością wprawi was w dobry nastrój bo jest to książka na wieczorne czytanie do snu.

 

Książki dla dzieci starszych

Gudele „Zwariowane opowieści” (Wydawnictwo Media Rodzina)

Zwariowane opowieści to historia dla każdego, niezależnie od wieku pokazująca, że każdy z nas jest wyjątkowy.

 

Peggy Parish „Wszystkie przygody Amelii Bedelii” (Wydawnictwo Literackie)

Amelia to urocza i najbardziej zabawna gosposia na świecie, choć popełnia „gafę za gafą” to nie sposób jej nie polubić. Jednym słowem jest mistrzynią w wykonywaniu poleceń dosłownie.

 

Anne Goscinny „Lukrecja” (Wydawnictwo Znak)

Lukrecja to 12 –letnia dziewczynka bardzo sympatyczna, pomysłowa i pozytywna osoba, która bardzo chciałaby być już dorosła. Porusza bardzo wiele ciekawych tematów, odczuwając różne smutki i radości na swój nastoletni wiek.

 

Agnieszka Stelmaszyk „Mazurscy w podróży” (Wydawnictwo Wilga).

To książka w sam raz na wakacje, w której poznacie losy rodziny Mazurskich i ich wakacyjną podróż przez europejskie miasta. Zwiedzając i przeżywając przy tym wiele zabawnych przygód.

 

Katherine Applegate „Drzewo życzeń” (Wydawnictwo Dwie Siostry)

Historia opowiedziana z perspektywy drzewa o inności i tolerancji. Nie tylko dla dzieci i nie tylko dla miłośników drzew…

 

Agnieszka Stelmaszyk Seria książek „Kroniki Archeo” (Wydawnictwo Zielona Sowa)

To pozycje obowiązkowe dla wszystkich fanów legend i zapomnianych historii, w których znajdziecie wiele zagadek do odkrycia, zakurzonych katakumb i skrzyń ukrywających skarby oraz obowiązkowy humor.

 

Roberto Santiago Seria książek Najfutbolniejsi ( Finebooks – Grupa Wydawnicza Adamantan)

Seria książek opowiadająca o pasji do piłki nożnej, zaangażowaniu drużyny, ale także o przyjaźni, działaniu w grupie i różnych przygodach dziecięcych bohaterów.

Rozmiar czcionki

Kalendarz wydarzeń

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Legimi
Academica wypożyczalnia
tekst alternatywny
w bibliotece
tekst alternatywny
tekst alternatywny