Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Przy literackim stole – zakończenie projektu dotyczącego „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego

5 grudnia 2018

W miniony piątek  w czytelni naszej biblioteki stanął duży biesiadny stół, przy którym zasiedli uczniowie jednej z maturalnych klas kościańskiego Liceum Ogólnokształcącego wraz z polonistką Agnieszką Podgórską. A to wszystko za sprawą zakończenia projektu związanego z „Przedwiośniem” Stefana Żeromskiego. Przypomnijmy, że we wrześniu w ramach akcji Narodowe Czytanie wspólnie czytaliśmy tę powieść, uczniowie brali też udział w spotkaniu z dr Emanuelą Tatarkiewicz, która zaproponowała zupełnie inne spojrzenie na powieść Żeromskiego.

Na lekcji w bibliotece uczniowie dyskutowali o motywie stołu w literaturze, nie zabrakło też dyskusji o samym „Przedwiośniu”. Wykorzystując nadarzającą się okazję, kilkoro chętnych licealistów wzięło udział w nagraniu specjalnego odcinka „Literackich przysmaków”, poświęconego oczywiście powieści Stefana Żeromskiego.

Fot. Karina Jankowska