Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Pierwsze spotkanie z cyklu „Z historią przy kawie” już za nami!

Pierwsze spotkanie z cyklu „Z historią przy kawie” już za nami!

21 listopada 2015

W piątkowe popołudnie w czytelni naszej biblioteki zainaugurowaliśmy cykl „Z historią przy kawie”. Spotykamy się, by posłuchać i porozmawiać o historii naszego regionu, postaci z nim związanych, ale interesować nas będą także tematy nieco odleglejsze. A to wszystko przy pysznej i aromatycznej kawie. Naszym przewodnikiem po historii jest dr Emilian Prałat, który pierwsze spotkanie poświęcił początkom piśmiennictwa słowiańskiego.

Uczestnicy przenieśli się w czasy Cyryla i Metodego, odbyli podróż na Wielkie Morawy i poznali historię głagolicy. Nie zabrakło ciekawostek i zagadek, które nie sprawiły uczestnikom spotkania większej trudności.

Dr Emilian Prałat – doktor nauk humanistycznych, historyk sztuki, filolog slawista i społeczny opiekun zabytków.

Przypominamy, że spotkania mają charakter cykliczny i będą odbywać się raz w miesiącu. W grudniu wysłuchamy prelekcji na temat nekropolii rodziny Chłapowskich. Zapraszamy wszystkich chętnych – wstęp wolny.

<<lip 2022>>