Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Nagroda dla biblioteki za promocję e-czytelnictwa!

Nagroda dla biblioteki za promocję e-czytelnictwa!

5 kwietnia 2017

30 marca br. Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie miała niezwykłą okazję wziąć udział w III edycji Akademii Dyrektorów Bibliotek IBUK Libra. Po raz drugi Organizatorzy ogłosili akcję „Promocja e-czytelnictwa w bibliotece”, w której doceniają zaangażowanie i działania bibliotek w promowaniu czytelnictwa online oraz serwisu IBUK Libra wśród czytelników. Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka zajęła I miejsce w kategorii „Aktywna promocja IBUKA Libry wśród czytelników”.

Tytuł „Najbardziej aktywnej biblioteki” jest przyznawany w kategorii „Aktywna promocja IBUKA Libry wśród czytelników”. Tu nagradzane są biblioteki w dwóch grupach: bibliotek uczelnianych i bibliotek publicznych i pedagogicznych.

W e-czytelni IBUK Libra czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mają bezpłatny, całodobowy dostęp do ponad 1600 publikacji wykupionych przez Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich. Użytkownicy mają także dostęp do wszystkich darmowych e-publikacji w serwisie.

Z bazy można korzystać w kościańskiej bibliotece oraz z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu) po zarejestrowaniu się i podaniu kodu do autoryzacji. Publikacje są dostępne na wszystkich komputerach bibliotecznych, a po pobraniu specjalnego kodu PIN (chętni czytelnicy otrzymują go w bibliotece) , można korzystać z nich także w domu.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z naszą ofertą czytelni internetowej zapraszamy do biblioteki. Więcej szczegółów można także znaleźć na naszej stronie w zakładce IBUK Libra.

IBUK Libra w Kościanie

 

baner_ibuk

Rozmiar czcionki

Kalendarz wydarzeń

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Legimi
Academica wypożyczalnia
tekst alternatywny
w bibliotece
tekst alternatywny
tekst alternatywny