Majowa Biesiada Literacka – organizowana od 2007 roku we współpracy z poznańskim oddziałem Związku Literatów Polskich, to plenerowa (jeśli pogoda dopisuje) impreza literacka.

Biesiada ma charakter otwarty, kierowana jest do osób zainteresowanych twórczością literacką i piszących, do literatów, poetów i prozaików z Ziemi Kościańskiej, w każdym wieku, wszystkich piszących do szuflady lub już publikujących, jak również wszelkich pasjonatów poezji i literatury, którzy sami nie tworzą poezji czy prozy, ale lubią o niej podyskutować. Biesiada literacka to możliwość spotkania i porozmawiania z ludźmi pióra, z literatami o ugruntowanym dorobku literackim, z ciekawymi i twórczymi osobami. Jej gośćmi byli dotychczas: poeta (i współpomysłodawca biesiady) Zbigniew Gordziej, poetki Urszula Ciszewska i Arleta Frąckowiak (z Racotu i Kiełczewa), poznańscy literaci Maria Magdalena Pocgaj, Paweł Kuszczyński i Jerzy Grupiński, dziennikarka Elżbieta Kuśnierek, romska poetka Agata Róża Lakatosz oraz twórca fraszek Paweł Buksalewicz.

Biesiadzie towarzyszą warsztaty literackie, które pomagają umiejętnie wartościować własne próby literackie i możliwości językowe, przybliżają zagadnienia z dziedziny poetyki wiersza czy literatury.