11 czerwca 2022

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Wolskim i promocję jego najnowszej (premiera 6 czerwca) książki „Siostrzyczki”.

W sobotę, 11 czerwca, początek godzina 16:00, w czytelni naszej biblioteki.

Przypomnijmy: Marcin Wolski – pisarz, dziennikarz i satyryk. Znany szerszej publiczności z Polskiego Radia i TVP2; autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań i felietonów. Urodził się w Łodzi w 1947 roku. W 1972 ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Warszawskim. Debiutował w 1966 w piśmie „Szpilki”. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz dla Programu 3 Polskiego Radia, w którym prowadził audycję „60 minut na godzinę”. Jego nazwisko kojarzone jest również z programem „ZSYP”, emitowanym w Programie 1 Polskiego Radia w latach 1989-2009. Większość napisanych przez Marcina Wolskiego tekstów doczekało się realizacji w postaci skeczy i cyklicznych słuchowisk radiowych. Był wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 2016 do 2017 roku pełnił funkcję dyrektora TVP2.

Marcin Wolski za swoją bogatą twórczość otrzymał wiele nagród. Został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.