Jesteś tutaj: Strona główna 9 Dział Zbiorów dla Dorosłych 9 Jak zdrowo i świadomie się odżywiać? – Spotkanie autorskie z Dorotą Łapą i Natalią Chromińską

15 maja 2019

Czy trzeba się zepsuć, żeby zacząć dbać o swoje zdrowie? Od tego pytania rozpoczęło się spotkanie z Natalią Chromińską i Dorotą Łapą, autorkami książki „Wy_dobrze_jecie 2.0”. Panie opowiedziały o swoich doświadczeniach i drodze do zdrowego, ale przede wszystkim świadomego odżywiania. Natalia Chromińska podkreślała, że warto się wsłuchać w głos swojego ciała, które zawsze daje nam znać, ze coś jest nie tak. Warto bowiem spoglądać na człowieka całościowo. Zgromadzeni na spotkaniu dowiedzieli się o istnieniu tzw. „blue zones” (niebieskie strefy), czyli rejonów na kuli ziemskiej, na których żyje najwięcej stulatków. Okazało się, że mieszkańcy tych regionów hołdują naturalnemu ruchowi , znaleźli swój sposób na stres, wypracowali odpowiednie podejście do życia (poprzez np. pasje), ważne jest dla nich naturalne pożywienie (nie wytwarzane z półproduktów), odczuwają też dużą potrzebę przynależności (dobre jakościowo, zdrowe relacje międzyludzkie). Dorota Łapa, która z zawodu jest dietetyczką, opowiedziała o tym, dlaczego warto zastanowić się nad tym, co i jak jemy. Jedzenie ma ogromny wpływ na nasze życie, a zdrowe jedzenie nie musi oznaczać, że jest mało smaczne. O czym obie panie przekonują w książce „Wy_dobrze_jecie 2.0”, w której można znaleźć przepisy na zdrowe i smaczne potrawy. Książka dostępna będzie wkrótce w wypożyczalni biblioteki.

<<lip 2022>>