Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Zadanie dla chętnych: TROCHĘ Masłowskiej

Zadanie dla chętnych: TROCHĘ Masłowskiej

28 października 2021

W sobotę na Conrad Festival 2021 w cyklu Światy literackie miała miejsce premiera dokumentu o Dorocie Masłowskiej, pt. Chłopak! Nie syp ją! (scenariusz, reżyseria, zdjęcia, dźwięk, oświetlenie: Stanisław Łubieński; montaż: Laura Pawela; występują: Dorota Masłowska, Maria Maj, Paweł Dunin-Wąsowicz).

Światy Literackie to cykl programów dokumentalnych, w których popularni/znakomici/fantastyczni/wybitni pisarze i pisarki zapraszają widzów do swojego świata. Krakowskie Biuro Festiwalowe udostępniło kolejną odsłonę cyklu, której bohaterką jest pisarka, autorka sztuk teatralnych i felietonów – Dorota Masłowska. W filmie poświęconym pisarce, po jej świecie (tym literackim – to przede wszystkim, ale i tym codziennym) oprowadza widzów sama D.M. Krótko: Masłowska mówi o Masłowskiej.

To okazja do lepszego poznania pisarki, a pół godziny z D. Masłowską – to dobrze zainwestowany czas. Warto obejrzeć film. Zachęcamy. Polecamy.

Światy literackie. Dorota Masłowska.

Gdzie można obejrzeć film?

Wystarczy kliknąć w link poniżej: