Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 XXVI Konkurs literacki „Młodych Piór”. W tym roku piszemy baśnie!

XXVI Konkurs literacki „Młodych Piór”. W tym roku piszemy baśnie!

18 maja 2015

Oddział dla Dzieci naszej biblioteki zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na XXVI edycję konkursu literackiego „Młodych Piór”. W tym roku zadaniem uczestników jest napisanie baśni ze smokiem w roli głównej!

Na prace czekamy do 2 czerwca 2015 r. Rozstrzygnięcie odbędzie się 18 czerwca 2015 r., a wszelkich dodatkowych informacji udziela Oddział dla Dzieci pod numerem telefonu: 65 512 00 40. Poniżej regulamin konkursu.

XXVI edycja Mlodych Piór

„BAŚŃ O SMOKU KOŚCIAŃSKIM”

Regulamin konkursu:

1. Konkurs ma charakter otwarty i jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej i klas I-III gimnazjum z Powiatu Kościańskiego.
2. Każdy uczestnik nadsyła samodzielnie napisaną pracę literacką pt. „Baśń o Smoku Kościańskim”. Baśń powinna przedstawiać przygodę ze smokiem, zamieszkującym wybrane miejsce na Ziemi Kościańskiej. Źródła historyczne nie potwierdzają istnienia smoka na Ziemi Kościańskiej, ale wyobraźnia i słowa mają moc twórczą.
3. Praca nie powinna przekraczać trzech stron formatu A4.
4. Praca powinna być podpisana wybranym godłem – wyrazem. Do baśni należy dołączyć w kopercie oznaczonej tym samym godłem następujące informacje: imię i nazwisko autora, wiek, adres, szkołę, klasę.
5. Nadesłane prace nie mogą być wcześniej wyróżnione w konkursach.
6. Prace konkursowe należy nadesłać do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie Oddział dla Dzieci ul. Wrocławska 28b do dnia 02.06.2015r.
7. Organizator konkursu – Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie pod patronatem Burmistrza Miasta Kościana i Starosty Powiatu Kościańskiego oceni prace i dokona wyboru laureatów.
8. Informacje na temat uczestnika zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych są tajemnicą i będą wykorzystane na potrzeby postępowania konkursowego.
9. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w dniu 18.06.2015r. (czwartek) o godzinie 10.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie, o czym nagrodzone i wyróżnione osoby zostaną wcześniej poinformowane.