Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Warsztaty „Zielono mi” trwają

Warsztaty „Zielono mi” trwają

21 lipca 2021

Jeśli kochasz przyrodę i lubisz ją obserwować, to koniecznie wybierz się do parku! Tu zobaczysz piękne drzewa, odetchniesz świeżym powietrzem, spotkasz wiewiórki albo kaczki pływające w kanale. To wyjątkowe miejsce pozwali ci odpocząć wśród pięknej przyrody, nawet gdy wokół tętni życiem miasto. Wychodząc z inicjatywą zorganizowania czasu wolnego dzieciom podczas wakacji,  przeprowadziliśmy warsztaty w terenie ph. „Zielono mi!”. Edukacja w plenerze pozwoliła nam w  realny sposób zapoznać dzieci z przyrodą. Bawiąc się, ucząc, obserwując i rozmyślać. Tworzyliśmy więc dzienniczek przyrodniczy, poznając różne gatunki drzew naszego parku. Zorganizowaliśmy podchody w terenie oraz odwiedziliśmy wiatrak pana Mariana Malińskiego, który wyrzeźbił dla nas książkę z drewna. Zaprosiliśmy także panią leśnik, Magdalenę Marchelek-Pawlak, która przeprowadziła warsztatowe spotkanie o budowie drzewa i warstwach lasu. Dwa dni warsztatów za nami. Zgodnie ze słowami harcerskiej piosenki „Przy innym ogniu w inną noc…” do zobaczenia w czwartek.