Piątkowy wieczór w bibliotece poświęcony był wernisażowi wystawy grafik Roberta Gorczyńskiego, autora magazynu artystyczno-satyrycznego WRZASK! oraz zbioru opowiadań „Domowe demony”.
Robert Gorczyński opowiedział jak pandemia przyczyniła się do powstania WRZASKU, który początkowo miał być „post punkową zgrywą i żartem”, ale zmienił się w coś poważniejszego i trwałego.
Bohater wernisażu szczególną uwagę poświęcił miejscom i wspomnieniom z Kościana, który niejednokrotnie powraca w jego twórczości. Mówił o zaułkach, budynkach i ludziach, którzy odcisnęli ślad w jego pamięci i stali się dla niego inspiracją.
Na zakończenie Beata Kot-Gustaw przeczytała dwa opowiadania i jedną humoreskę pochodzące z tomu opowiadań Roberta Gorczyńskiego „Domowe demony”.
Wystawę „WRZASK w Kościanie” można oglądać w czytelni kościańskiej biblioteki przez najbliższy miesiąc. Zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki.