Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Noc Bibliotek 2021 – relacja

Noc Bibliotek 2021 – relacja

9 października 2021

Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia” już za nami. Kościańska biblioteka zaprosiła czytelników do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji, przygotowując szereg atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

W Oddziale dla Dzieci na uczestników czekało spotkanie z detektywem Pętelką, który przygotował dla młodych poszukiwaczy zagadki, szyfry i łamigłówki do rozwiązania. Dzieci musiały wyjaśnić zagadkę zaginionej książki i odnaleźć złodzieja, który przywłaszczył sobie własność biblioteki. Po wyjaśnieniu tej tajemnicy dzieci wzięły udział w projekcji filmu „Operacja Człowiek w czerni”.

W wypożyczalni na chętnych czekały propozycje książkowe z „nocą” w tytule, a oprócz tego wybór książek pod hasłem „literatura do zadań specjalnych”. Czytelnicy mogli wybrać lekturę spośród książek, które poprawiają nastrój, są inspirujące i „wzmacniające”.

Każdy miłośnik literatury mógł w tym dniu przeczytać głośno fragment swojej ulubionej książki lub też fragment własnych tekstów. Jak się okazało, kościaniacy piszą i mają odwagę podzielić się swoją twórczością.

Marta Grygiel na spotkaniu autorskim zdradziła, że w tej chwili bez czytania i pisania nie wyobraża sobie życia. „Historia pewnego zakończenia” to jej debiutancka powieść, która – według słów autorki – jest jej spełnieniem marzeń. W trakcie spotkania dyskutowano o literaturze, ale także o jodze. Pani Marta (jako instruktor jogi) zdradziła, w jaki sposób dzięki ćwiczeniom można się odprężyć i zrelaksować.

Noc Bibliotek to idealna okazja do spotkania i rozmowy o książkach w bibliotecznych klubach czytelniczych. Młodzieżowy klub „O wszystkim i o niczym” za temat przewodni wziął literaturę fantastyczną. Ożywiona dyskusja toczyła się także w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Każdy odwiedzający w ten dzień wypożyczalnię mógł wziąć udział w „miniloterii książkowej” i wylosować jedną z książek z „bookcrossingowego” koszyka. A na miłośników gier online czekało wyzwanie „Czytanie wzmacnia”.

 

Rozmiar czcionki

Kalendarz wydarzeń

<<październik 2021>>
pwścpsn
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Ibuk libra

Legimi

Academica wypożyczalnia

Koduj z nami

tekst alternatywny

w bibliotece

tekst alternatywny

tekst alternatywny

tekst alternatywny