Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Książka dla rodziców, dzieci i nastolatków – wszystkich, którzy będą chcieli ją przeczytać

Książka dla rodziców, dzieci i nastolatków – wszystkich, którzy będą chcieli ją przeczytać

4 lutego 2022

Książki Przemysława Staronia „Szkoła bohaterek i bohaterów 1, czyli jak radzić sobie z życiem” oraz „Szkoła bohaterek i bohaterów 2, czyli jak radzić sobie ze złem” są idealnym drogowskazem dla młodych ludzi, którzy w dzisiejszych czasach starają się nie tylko poznać swoje emocje i potrzeby, ale przede wszystkim są konkretnym narzędziem do radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami.

Przykłady bohaterek i bohaterów zaczerpnięte z literatury (Władca Pierścieni, Harry Potter, Alicja w Krainie Czarów itd.) filmu (Dwunastu gniewnych ludzi, Efekt motyla) czy bajek (Inside Out) prezentują nam całkiem inny obraz historii i pozwalają przyjrzeć się im z zupełnie innej strony.

Młode czytelniczki i czytelnicy, rodzice i nauczyciele  mogą znaleźć tu odpowiedzi na wiele trudnych pytań. W jaki sposób obronić się przed krytyką i manipulacją? Jak radzić sobie ze wstydem? Dlaczego ludzie mnie nie akceptują? Jak nie przejmować się oczekiwaniami innych i pozostać sobą?

Autor pokazuje nam, że warto podążać drogą zmiany, wyciągać wnioski, przebaczać sobie i innym oraz poszukiwać sensu życia.

Przemek Staroń – psycholog i kulturoznawca, nauczyciel etyki i filozofii. W 2018 roku został uhonorowany tytułem Nauczyciela Roku.

Książki są dostępne w naszej bibliotece – serdecznie polecamy.

 

Rozmiar czcionki

Kalendarz wydarzeń

pon.
wt.
śr.
czw.
pt.
sob.
niedz.
p
w
ś
c
p
s
n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Legimi
Academica wypożyczalnia
tekst alternatywny
w bibliotece
tekst alternatywny
tekst alternatywny