Jesteś tutaj: Strona główna 9 biblioteka 9 Do posłuchania – nasze propozycje na początek roku

Do posłuchania – nasze propozycje na początek roku

7 stycznia 2022

Z bogatej oferty audiobooków w naszej bibliotece – prezentujemy kilka. Lem, Lem i jeszcze raz Lem. Warto posłuchać.

A miłośników „papieru” zapraszamy do wypożyczalni, po książki Stanisława Lema.

Bajki robotów

Zbiór opowiadań, które  zostały napisane w konwencji baśni ludowej i osadzone w świecie kosmicznych technologii, gdzie bohaterami i narratorami są roboty. Jedna z najsłynniejszych książek Stanisława Lema, która jest idealną lekturą nie tylko dla dzieci i młodzieży ale z pewnością spodoba się starszym czytelnikom, miłośnikom świata fantastycznego.

Opowieść o pilocie Pirxie

Powieść dla dzieci i młodzieży o jednym z najbardziej popularnych pilotów – kosmonautów. Bohater dorasta wraz z przygodami, jakie przychodzi mu przeżywać. Musi stawić czoło różnym problemom, a to sprawia, że staje się dojrzalszy i mądrzejszy. Pirx musi dowieść wartości niedoskonałego człowieczeństwa w konfrontacji ze światem maszyn i maszynowym myśleniem.

Szpital Przemienienia

Powieść od której zaczęła się droga pisarska Stanisława Lema. Jest to powieść współczesna, której akcja dzieje się w czasie II wojny światowej. Bohaterem jest młody lekarz Stefan Trzyniecki rozpoczynający  pracę w szpitalu psychiatrycznym. Szpital Przemienienia jest pierwszą częścią trylogii Czas nieutracony i zarazem jedynym tomem, który Lem pozwalał w późniejszym czasie wznawiać.

Dzienniki gwiazdowe

Audiobook na podstawie zbioru opowiadań tworzonych przez Stanisława Lema na przestrzeni blisko trzydziestu lat. Stanowi doskonałe połączenie klimatu baśni osadzonej w kosmosie, opowieści przygodowej i rozważań na temat natury świata, który znamy i tego, do którego dążymy w marzeniach i wraz z technicznym postępem. Znajdziemy tu pełną powagi fabułę i niezwykły, charakterystyczny dla Lema humor.

Kongres futurologiczny

Opowiadanie, którego narratorem i bohaterem jest Ijon Tichy, znany czytelnikom Lema z Wizji lokalnej i Dzienników gwiazdowych. Przedstawia antyutopijną wizje społeczeństwa przyszłości. Akcja opowiadania rozpoczyna się na Ziemi w nieodległej przyszłości, gdzie  Ijon Tichy bierze udział w zorganizowanym w Nounas Ósmym Światowym Kongresie Futurologicznym, obradującym nad problemem przeludnienia w świecie.

Ze wspomnień Ijona Tichego

Opowiadanie fantastyczno-naukowe, wpisujące się w cykl Dzienników gwiazdowych. Głównym bohaterem i narratorem jest gwiezdny podróżnik Ijon Tichy postać łącząca wszystkie utwory cyklu. Ijon Tichy- kapitan żeglugi galaktycznej- widzi wszystko z góry, a wszelkie absurdy próbuje rozbroić swoim zdrowym rozsądkiem. Co tym razem spotka go na gwiezdnej drodze?

<<maj 2022>>