Warsztaty internetowe w bibliotece

Gdzie w Internecie znaleźć potrzebne informacje? Jak napisać tekst i wysłać go w formie emaila? Jak sprawdzić pogodę, rozkład komunikacji czy prześledzić ciekawe wydarzenie z regionu?

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie zorganizowała cykl warsztatów internetowych przeznaczonych dla osób, które chciały opanować umiejętność obsługi komputera i poznać tajniki Internetu.

Program warsztatów obejmował:

– naukę samodzielnej pracy z komputerem np. posługiwania się myszą i klawiaturą, pisanie i formatowanie tekstów,

– podstawy obsługi Internetu np. wyszukiwanie informacji, zakładanie i obsługę poczty elektronicznej, przeglądanie stron internetowych.

Spotkania odbywały się w niewielkiej grupie, a każdy z uczestników mógł pracować w swoim tempie, na samodzielnym stanowisku komputerowym. Dla zainteresowanych była również możliwość nauki z wykorzystaniem własnego komputera przenośnego. W świat Internetu wprowadzali pracownicy Działu dla Dorosłych MBP w Kościanie.

Zajęcia odbywały się 15, 22 i 29 października 2015, w godz. 9.00 – 11.00.

 

UWAGA! Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach w innym terminie prosimy o kontakt, postaramy się uwzględnić Państwa oczekiwania i propozycje 🙂

 

Przygody Fejsmena, czyli o prywatności w Sieci

Zajęcia edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w Internecie – dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Propozycja aktualna od 2.11.2015, dla zorganizowanych grup uczniów, po wcześniejszym ustaleniu terminu zajęć.

facemen