Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie informuje, że od 1.07.2015 r. uruchomiła bezpłatny dostęp do

libra ibuk pl logo biel

 

W e-czytelni IBUK Libra czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej mają bezpłatny, całodobowy dostęp do ponad 1600 publikacji wykupionych przez Konsorcjum Bibliotek Wielkopolskich.

Użytkownicy mają także dostęp do wszystkich darmowych e-publikacji w serwisie.

 

Z bazy można korzystać w kościańskiej bibliotece oraz z dowolnego miejsca (z dostępem do Internetu) po zarejestrowaniu się i podaniu kodu do autoryzacji. Mamy nadzieję, że chętnie skorzystają Państwo z tej wygodnej formy czytania książek. Publikacje będą dostępne dla Państwa na wszystkich komputerach bibliotecznych, a po pobraniu specjalnego kodu PIN (dostępny w bibliotece) , będą mogli Państwo korzystać z nich także w domu.

O szczegóły prosimy pytać u bibliotekarza.

 

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia dedykowane oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji. Zalecamy używanie aktualnej wersji Google Chrome lub Safari. Uruchomienie programu wymaga włączonej obsługi Javascript oraz Cookies.

1) Dostęp do publikacji z sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl.

Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

2) Dostęp do publikacji spoza sieci biblioteki na stronie libra.ibuk.pl. Unikalny kod PIN do zdalnego logowania można otrzymać w bibliotece.

UWAGA: Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcjonalności, należy utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.

 

Na stronę czytelni wirtualnej IBUK Libra można wejść bezpośrednio ze strony MBP w Kościanie, klikając w baner  ibuk_banerumieszczony na dole strony.

 

Polecamy poradniki zamieszczone w poniższych linkach, a także filmiki instruktażowe 🙂

IBUK Libra – najczęściej zadawane pytania

IBUK Libra – przewodnik

Jak dodać PIN – instrukcja

Poznaj serwis ibuk.pl from myIBUK on Vimeo.

 

rejestracja from myIBUK on Vimeo.