Kolejna Noc Bibliotek za nami! Kościańska biblioteka była otwarta już od godziny 14. W Wypożyczalni dla Dorosłych można było wypożyczyć „książkę z dreszczykiem”. O godz. 18 rozpoczął się kolejny sezon cyklu „Z historią przy kawie”. Tym razem dr Prałat w wykładzie „Zanim powstał horror. Literatura grozy” opowiedział o tym, skąd się wzięła moda na książki, które straszą. Pojawili się klasycy literatury grozy – Mary Shelley, Bram Stocker, Robert Louis Stevenson, Edgar Allan Poe, Graham Masterton i Stephen King. Oprócz tego pojawiły się też odwołania do filmów reprezentujących ten gatunek.

Dla miłośników zagadek i łamigłówek biblioteka przygotowała  „Zagadkową noc w bibliotece”. Zabawa była przygotowana w oparciu o kryminał Agathy Christie „Noc w bibliotece”. Przemierzając biblioteczne przestrzenie trzeba było rozwiązywać zagadki i odpowiedzieć na pytanie: kto jest mordercą?

O godz. 20 rozpoczęło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Jak na kryminalną noc przystało, dyskutowano na temat powieści kryminalnej Anny Kańtoch „Pokuta”.

Na dzieci czekała „Potterowa noc bibliotek”, pełna magii, wrażeń i niezapomnianych chwil. Wieczór rozpoczął się warsztatami piankowymi i eksperymentami, które przygotował Pan Pianka. Tematem przewodnim był Harry Potter i sowa Hedwiga. Następnie Tiara Przydziału zdecydowała o podziale uczestników na dom Griffindor i dom Slytherin. Dzieci wyruszyły na poszukiwanie kamienia filozoficznego. Tu trzeba było wykazać się wiedzą ze znajomości książek o Harrym Potterze, ale także dociekliwością i spostrzegawczością. W drodze powrotnej do biblioteki dzieci spotkały Severus’a Snape, który przekazał im księgę, w której mali uczestnicy zostawili swój odcisk palca. Księga trafiła do Działu Ksiąg Zakazanych.