baner z napisem "academica wypożyczalnia"

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie dołączyła do bibliotek należących do systemu Academica. Academica to cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Na stronie www.academica.edu.pl istnieje możliwość zintegrowanego, pełnotekstowego przeszukiwania artykułów i publikacji naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, monografii, podręczników i skryptów oraz całych numerów czasopism.

Głównym celem systemu jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Publikacje, które nie są chronione prawem autorskim dostępne są dla każdego użytkownika Internetu bez ograniczeń. Zaś publikacje chronione prawem autorskim są dostępne jedynie na dedykowanym terminalu (Czytelnia dla Dorosłych – parter).

 

Zasady korzystania z systemu ACADEMICA w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie

–  Dostęp do systemu Academica możliwy jest wyłącznie na wydzielonym terminalu w bibliotece

–  Z systemu Academica korzystać mogą czytelnicy biblioteki, którzy mają aktywne konto biblioteczne

– Na terminalu, na którym udostępniane są publikacje naukowe, nie ma możliwości pobierania i drukowania przeglądanych materiałów.

– Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w „Podręczniku czytelnika”.

– Przeglądanie katalogu publikacji dostępnych w systemie Academica, wyświetlanie opisów bibliograficznych dokumentów, sprawdzanie dostępności materiałów oraz czytanie tekstów publikacji, które nie podlegają już ochronie prawnej, dostępne jest na dowolnym komputerze podłączonym do Internetu, bez konieczności rejestracji.

 

Podręcznik czytelnika – Academica

Academica – najczęściej zadawane pytania