Jan Peszek w Kościanie

Po raz pierwszy od wybuchu epidemii Biblioteka mogła zaprosić czytelników na spotkanie stacjonarne, którego gościem był aktor Jan Peszek. Ze względu na spore zainteresowanie oraz konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa, spotkanie odbyło się w siedzibie Kościańskiego Ośrodka Kultury.

Przez ponad półtorej godziny Jan Peszek opowiadał o swojej aktorskiej przygodzie. Bardzo często nawiązywał do monodramu, w którym gra od wielu lat: „Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego” i z którym łączy się wiele anegdot i ciekawostek. Aktor odpowiadał też na liczne pytania publiczności (m.in. na temat radzenia sobie ze stresem, tremą, wspomnienia dotyczące nauczycieli oraz o preferencje dotyczące pracy (czy lepiej pracuje się w teatrze czy filmie). więcej…

Z historią przy kawie – wykład online 26.02.2021

Zapraszamy na wykład online dr. Emiliana Prałata z cyklu „Z historią przy kawie”. Spotkanie poświęcone będzie genezie ruchu monastycznego w Europie, który zapoczątkował św. Benedykt.

Premiera wykładu odbędzie się na bibliotecznym kanale YouTube. Link do filmu pojawi się na stronie biblioteki, a także profilu FB. Poniżej zapowiedź lutowego wykładu.

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” w kościańskiej bibliotece cały czas trwa

Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza czeka na każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” trwa. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi chcemy Państwu zapewnić bezpieczny i komfortowy pobyt w bibliotece, dlatego prosimy zapowiedzieć swoją wizytę w bibliotece i skontaktować się z Oddziałem dla Dzieci telefonicznie lub mailowo.

 

plakat promujący akcję "Mała książka - wielki człowiek" więcej…

Spotkanie z Janem Peszkiem – 25.02.2021, godz. 17.00

Na czarnym tle twarz Jana Peszka. Informacje o dacie spotkania

Fot. Paweł Wodnicki

Szanowni Państwo!
Ze względu na duże i wciąż rosnące zainteresowanie spotkaniem z Janem Peszkiem, zdecydowano o przeniesieniu miejsca z Miejskiej Biblioteki Publicznej do Kościańskiego Ośrodka Kultury. Zapraszamy w czwartek 25.02.2021 r. na godzinę 17:00 do sali widowiskowej KOK.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Tomaszewskiego w Kościanie zaprasza na spotkanie z Janem Peszkiem, aktorem teatralnym i filmowym, reżyserem, profesorem krakowskiej PWST.

Szanowni Państwo!
Zapraszamy w czwartek, 25 lutego 2021 roku na godzinę 17.00 do czytelni biblioteki.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Prosimy jednak o wcześniejsze rezerwowanie miejsc, co pozwoli nam na podjęcie decyzji, czy spotkanie będzie mogło odbyć się czytelni MBP (mamy tutaj 35 miejsc), czy trzeba będzie je zorganizować w sali widowiskowej KOK (200 miejsc). Mając wiedzę, jak liczna publiczność zechce przyjąć zaproszenie na spotkanie z panem Janem Peszkiem, będziemy mogli zorganizować je w sposób absolutnie bezpieczny, zgodny z zaleceniami epidemicznymi. O ostatecznym wyborze miejsca poinformujemy odpowiednio wcześniej w serwisach: biblioteka.koscian.plkok.koscian.plkoscian.net.
Rezerwacja miejsc: 65 512 00 40
Zapraszamy!!!

 

Logo Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie Logo miasta Kościana

 

Patronat medialny:

Logo "Gazety Kościańskiej" oraz portalu Kościan.net