Spotkanie z Mirosławem Wlekłym

W mikołajkowe popołudnie bibliotekę odwiedził Mirosław Wlekły, reporter, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. W rozmowie z Pawłem Sałackim autor opowiadał o swoich najnowszych publikacjach. Oprócz tego uczestnicy spotkania mogli  obejrzeć zdjęcia z planu filmowego „Obywatela Jonesa”, a także z jego podróży po świecie. Książka Mirosława Wlekłego „Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo” jest uzupełnieniem filmu Agnieszki Holland. Autor nie znał osobiście bohatera swojej książki, ale jak podkreślał to bardzo ciekawa osobowość. Była także mowa o książce: „Raban! O Kościele nie z tej ziemi”, o której można powiedzieć, że jest najważniejsza w polskim kościele. Mirosław Wlekły nie tylko pisze, ale też nagrywa. W Sieci można posłuchać podcastów jego autorstwa. Po spotkaniu można było kupić jedną z książek i zdobyć pamiątkowy wpis.

więcej…

Warsztaty „Do dzieła!” z Panem Pianką

Podczas piątkowych warsztatów artystycznych „Do dzieła”, prowadzonych przez Pana Piankę, powstała pięknie przystrojona choinka z drewna osikowego. Jak się okazało, wykonanie takiej choinki nie jest bardzo czasochłonne. Ozdoby wykonywane z wiórków tego drewna mają bardzo długą tradycję w historii, a drewno osikowe – chociaż wydaje się kruche i delikatne, w rzeczywistości jest trwałe i mocne.  Choinka stworzona przez dzieci może być ozdobą, ale także doskonałym prezentem świątecznym.

więcej…

Spotkanie klubu „O wszystkim i o niczym”

Nie ma złej pory na czytanie książek, a jesienne wieczory zachęcają do lektury. Młodzieżowy Klub Książki „O wszystkim i o niczym”  zaprasza do biblioteki po książki, do których warto sięgnąć i które na pewno nie rozczarują. Uczestniczki klubu rozmawiały o znanej serii książek „Wojownicy”  Hunter Erin: „Przepowiednia błękitnej gwiazdy”, „Świt” i „Ucieczka w dzicz”. A oprócz tego w recenzjach pojawiły się „Zieleń Szmaragdu” Kerstin Gier oraz „Ta dziewczyna” Michelle Frances. więcej…